„Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

TO SIE OPŁACA - LIDER - PROMOCJA LGD SPISZ-PODHALE

W dniu 28.05.2020 o godzinie 12.35 w TVP 1 w programie "TO SIĘ OPŁACA" nasze Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Spisz-Podhale miała przyjemność zaprezentować swoją pracę na rzecz programu LEADER,

LGD Spisz-Podhale wybrało trzech beneficjentów pośród wszystkich, którzy dostali dofinansowanie z PROW 2014-2020.

Do trzech wybranych należała między innymi Pani Katarzyna Makowska, która dzięki dofinansowaniu otworzyła domki letniskowe a obecnie realizuje projekt " Rozwój przedsiębiorstwa poprzez uruchomienie restauracji "Trzy Zorze"".

A także Pani Bożena Furczoń, która dzięki dofinansowaniu mogła zrealizować projekt pod tytułem "Wzbogacenie atrakcyjności oferty usługowej firmy oraz wzrost zatrudnienia na terenie wiejskich dzięki poszerzeniu oferty parku rozrywki o nowe urządzenia pozwalające na ciekawe zagospodarowanie czasu wolnego turystów i mieszkańców" oraz przedstawiała projekt pana Marka Jachymiaka, który dzięki LGD Spisz-Podhale zrealizował projekt pt. "Wzbogacenie oferty parku miniatur architektonicznych i wprowadzenie nowych innowacyjnych usług, co wpłynie na poprawę konkurencyjności przedsiębiorstwa oraz wzrost dochodu z prowadzonej działalności i zwiększenie poziomu zatrudnienia na terenie wiejskich".

Następnie wystąpił pan Kamil Kowalczyk z projektem "Wspieranie rozwoju lokalnego poprzez utworzenie zakładu FOT-FILM SPISZ-PODHALE".

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Spisz-Podhale, reprezentowała Pani Anna Hoim Specjalista ds. aktywizacji i projektów, która zaprezentowała pracę stowarzyszenia a także przedstawiła projekt, w którym zostały wykorzystane okulary technologii 360⁰.

https://vod.tvp.pl/video/to-sie-oplaca,28052020,47938000

MÓWI O NAS:

GMINA ŁAPSZE NIŻNE -  https://www.lapszenizne.pl/ogloszenia/sie-oplaca-lgd-spisz-podhale-0 

                                  -   https://www.lapszenizne.pl/ogloszenia/sie-oplaca-lgd-spisz-podhale

 

 

YouTube: