„Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Rajdy krajoznawcze

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działanie Spisz – Podhale w partnerstwie Wielkiej Frankowej zorganizowała w ramach mikroprojektu pt. "Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza, rajdy krajobrazowe:

- Biedowy rajd w Obidowej - 26 stycznia 2018 rok

Polana nad Leśniczówką w Obidowej, która była miejscem zmagań, zgromadziła w piątkowe  przedpołudnie niemal 220 uczestników, głównie dzieci i młodzież szkolną z gmin Łapsze Niżne, Bukowina Tatrzańska, Nowy Targ oraz gości z Wielkiej Frankowej ze Słowacji. 

Wydarzenie cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem ze względu na formę jaką przygotowali dla uczestników organizatorzy. "Biegowy rajd" to 3 km biegu narciarskiego na trasie w kierunku Turbacza , konkurs strzelania z karabinka pneumatycznego pod okiem pani Halinki Guńka- Nowak byłej olimpijki, zabawa z piłką na śniegu, nauka biegu na nartach oraz zajęcia z animatorami.

Dla wielu uczestników było to pierwsze zetknięcie się z nartami biegowymi, ale nikt nie rezygnował z posmakowania tej dyscypliny sportu i biegów na trasach, na których trenowali olimpijczycy.

Słoneczna pogoda oraz dobre warunki śniegowe sprzyjały imprezie plenerowej. Na zakończenie całej imprezy każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i upominki.

           

- Rajd rowerowy w Białce Tatrzańskiej - 20.10.2017 rok

Miłośnicy jazdy rowerowej spotkali się na placu dolnej stacji kolejki Kotelnicy Białczańskiej. Przez kilka godzin rywalizowali w zajęciach sprawnościowych i brali udział w zabawach i pokazach. Tradycyjnie odbył się przejazd rowerowy po trasach turystycznych promowanych w ramach projektu. Na wszystkich rowerzystów, opiekunów oraz gości czekał ciepły poczęstunek oraz upominki. Każdy uczestnik, który ukończył rajd otrzymał pamiątkowy medal, praktyczną opaskę rowerową z logiem projektu oraz drobny upominek.

Dzięki Gospodarzom Gminy Bukowina Tatrzańska oraz parterom projektu Gminie Łapsze Niżne,  Gminie Nowy Targ i Wielkiej Frankowej ze Słowacji przy pięknej słonecznej pogodzie uczestnicy spędzili aktywnie i radośnie październikowy dzień.

       

- Rajd rowerowy i Piknik z rowerem w Gminie Łapsze Niżne - 15.10.2017 rok

Miłośnicy jazdy rowerowej spotkali się na placu przykościelnym w Kacwinie, który był jednocześnie miejscem startu. Wśród uczestników rajdu można było spotkać dzieci, młodzież, włodarza Gminy Łapsze Niżne Jakuba Jamroza oraz starostę Wielkiej Frankowej Pawła Solave. Trasa rajdu przebiegała z Kacwina przez Niedzicę, a kończył się na Polanie Sosny w Niedzicy. Podczas pierwszej przerwy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy przeprowadzono zabawy i konkursy na rowerach: jazda po kopercie, slalom rowerowy oraz wyścigi w parach. Po krótkim odpoczynku uczestnicy ruszyli w dalszą trasę. Na mecie na wszystkich rowerzystów, opiekunów oraz gości czekał ciepły poczęstunek oraz nagrody. Każdy uczestnik, który ukończył rajd otrzymał pamiątkowy medal oraz praktyczną opaskę rowerową z logiem projektu. Na zakończenie całej imprezy, uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z animatorami. Przeprowadzono konkursy sprawnościowe, plastyczne, muzyczne.

Przy pięknej słonecznej pogodzie mogliśmy spędzić czas rodzinnie i aktywnie, podziwiając jednocześnie piękne jesienne widoki całej okolicy.

   

- Označovanie turistickej trasy Veľká Franková - Kacwin,  09.02.2018

Otwarcie yrasy turystycznej Wielkiej Frankowej

    

 

Imprezy współfinansowane są przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja 2014 – 2020 na realizację mikroprojektu: „Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza”.