„Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zarażali miłością do „biegówek”

Polana nad Leśniczówką w Obidowej, która była miejscem zmagań, zgromadziła w piątkowe  przedpołudnie niemal 220 uczestników, głównie dzieci i młodzież szkolną z gmin Łapsze Niżne, Bukowina Tatrzańska, Nowy Targ oraz gości z Wielkiej Frankowej ze Słowacji. 

Wydarzenie cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem ze względu na formę jaką przygotowali dla uczestników organizatorzy. "Biegowy rajd" to 3 km biegu narciarskiego na trasie w kierunku Turbacza , konkurs strzelania z karabinka pneumatycznego pod okiem pani Halinki Guńka- Nowak byłej olimpijki, zabawa z piłką na śniegu, nauka biegu na nartach oraz zajęcia z animatorami.

Dla wielu uczestników było to pierwsze zetknięcie się z nartami biegowymi, ale nikt nie rezygnował z posmakowania tej dyscypliny sportu i biegów na trasach, na których trenowali olimpijczycy.

Słoneczna pogoda oraz dobre warunki śniegowe sprzyjały imprezie plenerowej. Na zakończenie całej imprezy każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i upominki, które wręczali starosta Bogusław Waksmundzki, wójtowie Jan Smarduch, Stanisław Łukaszczyk, Jakub Jamróz, starosta Paweł Solava, Janina Schlegel Prezes LGD Spisz Podhale,  Wiesław Parzygnat koordynator projektu. Wielu uczestników biegu powtarzało, że chętnie wrócą do Obidowej, aby potrenować biegi narciarskie, co było najlepszym podziękowaniem dla organizatorów . 
Kolejna plenerowa  impreza  na otwarcie trasy biegowej odbędzie się na Słowacji w Wielkiej Frankowej w dniu 9. lutego br.

Zabezpieczenie logistyczne oraz obsługę  zapewniła firma Zofia Faron ZOMA - ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​PROMO z Obidowej.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja 2014 – 2020

Koordynator projektu : Wiesław Parzygnat

Fot. Marcin Niewiarowski

Galeria: