„Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Żywe klocki LEGO w szkole w Kacwinie i w Łapszach Niżnych

„Ale Robot - Lego robotyka od teorii do praktyki” to nowy projekt realizowany w Gminie Łapsze Niżne, który miał na celu naukę poprzez zabawę, w szczególności programy LEGO EDUCATION oraz nowoczesne technologie. To co dziś wydaje się być jedynie dobrą zabawą, może być jutro bardzo przydatne w szkole, na studiach czy w pracy. Eksperci od edukacji zgodnie twierdzą, że umiejętność programowania w niedalekiej przyszłości będzie równie ważna jak dziś znajomość języków obcych.
Wielu dorosłych martwi się, że dzieci za dużo czasu spędzają przed komputerem. Zamiast dyskutować nad tym, jak niekorzystny wpływ może to mieć na dzieci, my postanowiliśmy zrobić wszystko, aby był to wpływ jak najlepszy. Nowoczesne technologie, mądrze wykorzystane w połączeniu z ulubioną zabawką, czyli klockami lego wspomagają rozwój dziecka na wielu płaszczyznach.
Pozwólmy dzieciom odkrywać ten wirtualny świat, pomagajmy im go zrozumieć, unikać niebezpieczeństw i zróbmy wszystko, aby nasze dzieci nie tylko grały na telefonach i tabletach, ale umiały je samodzielnie zaprogramować – mówią organizatorki.
Mamy nadzieję, że Państwa dzieci również dobrze się bawiły budując i programując roboty LEGO oraz dowiadując się przy okazji wielu ciekawostek w trakcie naszych spotkań.

 


 

Galeria: