„Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Rajd rowerowy w Białce Tatrzańskiej

W Białce Tatrzańskiej 20 października 2017 r. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Spisz - Podhale zorganizowała „Rajd z rowerem” w  ramach mikroprojektu "Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza" finansowanego ze środków UE oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry”.                                                  

Miłośnicy jazdy rowerowej spotkali się na placu dolnej stacji kolejki Kotelnicy Białczańskiej. Przez kilka godzin rywalizowali w zajęciach sprawnościowych i brali udział w zabawach i pokazach. Tradycyjnie odbył się przejazd rowerowy po trasach turystycznych promowanych w ramach projektu. Na wszystkich rowerzystów, opiekunów oraz gości czekał ciepły poczęstunek oraz upominki. Każdy uczestnik, który ukończył rajd otrzymał pamiątkowy medal, praktyczną opaskę rowerową z logiem projektu oraz drobny upominek.

Dzięki Gospodarzom Gminy Bukowina Tatrzańska oraz parterom projektu Gminie Łapsze Niżne,  Gminie Nowy Targ i Wielkiej Frankowej ze Słowacji przy pięknej słonecznej pogodzie uczestnicy spędzili aktywnie i radośnie październikowy dzień.

Zabezpieczenie logistyczne oraz animacje rowerowe zapewniła Pani Zofia Faron ZOMA - ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​PROMO z Obidowej oraz rhSPORT CENTRUM NARCIARSTWA I SPORTU z Białki Tatrzańskiej. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP w Białce Tatrzańskiej.

.

Opracowanie: LGD Spisz - Podhale      

Foto: Marcin  Niewiarowski

Galeria: