„Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Rajd rowerowy i Piknik z rowerem w Gminie Łapsze Niżne

W dniu 15 października br. w gminie Łapsze Niżne odbył się „Piknik z Rowerem” zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Spisz - Podhale w ramach mikroprojektu " Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza" finansowanego ze środków UE oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry”.                                                                                   

Miłośnicy jazdy rowerowej spotkali się na placu przykościelnym w Kacwinie, który był jednocześnie miejscem startu. Wśród uczestników rajdu można było spotkać dzieci, młodzież, włodarza Gminy Łapsze Niżne Jakuba Jamroza oraz starostę Wielkiej Frankowej Pawła Solave. Trasa rajdu przebiegała z Kacwina przez Niedzicę, a kończył się na Polanie Sosny w Niedzicy. Podczas pierwszej przerwy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy przeprowadzono zabawy i konkursy na rowerach: jazda po kopercie, slalom rowerowy oraz wyścigi w parach. Po krótkim odpoczynku uczestnicy ruszyli w dalszą trasę. Na mecie na wszystkich rowerzystów, opiekunów oraz gości czekał ciepły poczęstunek oraz nagrody. Każdy uczestnik, który ukończył rajd otrzymał pamiątkowy medal oraz praktyczną opaskę rowerową z logiem projektu. Na zakończenie całej imprezy, uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z animatorami. Przeprowadzono konkursy sprawnościowe, plastyczne, muzyczne.

Przy pięknej słonecznej pogodzie mogliśmy spędzić czas rodzinnie i aktywnie, podziwiając jednocześnie piękne jesienne widoki całej okolicy.

Składamy serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Łapsze Niżne, staroście Wielkiej Frankowej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kacwinie, Ochotniczej Straży Pożarne w Niedzicy, Firmie Usługi Transportowe Adam Dunajczan, Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Niedzicy, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kacwinie za współorganizację przejazdu rowerowego oraz uczestnikom za udział.

Kolejna podobnego typu impreza odbędzie się w najbliższy piątek tj. 20.10.2017 w Białce Tatrzańskiej od godz.10.00, na którą serdecznie zapraszamy.

Koordynator projektu: Wiesław Parzygnat      

Foto: Włodzimierz Bigos

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja 2014 – 2020

Galeria: